My Favorite
Subscription Boxes
BuluBox
Bulu Box is the best way to discover health, nutrition and weight loss products. There are two different subscription boxes, one is the original Bulu Box and the other is the Bulu Box Weight loss. Each month you receive 4 to 5 premium products a mixture of full size and samples. The samples vary every month and include: vitamins, weight loss, energy, protein, digestion, sleep support, fitness DVDs (weight loss box), lifestyle extras (original Bulu Box), healthy food, utensils and more. When you review your Bulu Box products you earn points that can be redeemed as a discount on full size products you order. 50 points will give you a $5 discount on your order! If you review all of the products in your box it will equal 50 points so it is a great way to get discounts on products you love. I have bought Sleepy Beans to help me get a good nights sleep and Burn 360 for the extra energy I need during my workout or on slugghish days. I don't get any jitters with this one.
*I received this complimentary box for review purposes.
![]() Bulu Box | ![]() Great products! | ![]() FlapJackedProtein Pancake Mix in buttermilk- this was actually an item I wanted to try very badly! So I am very excited!! The sample is 4 0z and makes about 8 pancakes with 17 g of protein in 1/2 a cup and there are 2 servings in this package. The cost for 15 servings is $19.99 |
---|---|---|
![]() RootologyNasal health- 2 sample packages (4 pills total) It is an herbal bled to support sinus, nasal and eye health for seasonal allergies. Could not have come at a better time! My allergies are bad right now and the samples seemed to help. 40 pills cost $16.99 | ![]() Smarty PantsGummy Vitamins for grownups- I have a hard time finding vitamins that don't upset my stomach, these do not! They also taste great. The only down fall is your daily dose is 6 gummies. 180 gummies are $29.95 | ![]() Simple BeingSlimming Smoothie Portion Packs in chocolate truffle. 26 g of protein and 110 calories, 1 g of carbs and 0 fat. This stuff tastes great and is very filling. I mix mine with almond milk. 12 portion packs are $39.99 |
![]() Neo CellBeauty Bursts gourmet collagen soft chews dietary supplement in fresh mint chocolate. Tastes good but not as good as vita chews. 60 chews are $19.95 | ![]() Product Info cardEvery box comes with a product card giving you more information about the samples you received and how much the full size version costs. I have not been disappointed by any of the samples I received in my boxes. |